Існує декілька базових порад для того, щоб зробити спілкування дизайнера з клієнтом більш ефективним і прозорим.
Подбайте про вибір надійного каналу комунікації.
Найбільше це стосується спілкування з закордонними клієнтами. Вони можуть використовувати відмінні від вас месенджери. Також варто не забувати у різницю в часі. Поясніть клієнту, що вся ця інформація вам потрібна не для того, щоб засипати його питаннями, а для того, щоб мати змогу оперативно зв’язатися у випадку нагальних ситуацій.
Чітко брифуйте клієнта та не бійтесь ставити запитання
Для того, щоб зробити свою роботу добре, треба на 100% впевнитись, що всі цілі та завдання поставлено правильно, враховано побажання замовника і можливості дизайнера. Формат файлів, дедлайни, складові проєкту та інші деталі мають бути обговорені ще на стадії брифування. І пам’ятайте: якщо вам здається, що клієнт щось зрозумів не до кінця, то вам не здається. Адже роботу дизайнера досконало знає лише сам конкретний дизайнер. Тому краще уточнювати і перепитувати, доки проект не досягнув фінальних етапів роботи, на яких правки стають все дорожчими.
Відповідайте оперативно, чесно та детально
Цей пункт вартий уваги особливо тоді, коли якась частина роботи злегка затримується через непередбачувані обставини і все йде не зовсім за планом. Таке буває доволі часто, але це зовсім не означає, що клієнт буде спокійнішим, якщо нічого не знатиме. Не потрібно в такий період ігнорувати запитання чи стверджувати, що все під контролем. Чесно відповідайте, що робочий процес триває, і попри затримку ви зможете презентувати результат, обговорений раніше.
Інформуйте клієнта про перебіг роботи.
Намагайтесь обговорювати важливі питання особисто, в крайньому випадку - презентуйте думки яскраво.
Незважаючи на специфікацію дизайну, проміжні результати роботи або важливі уточнення щодо неї краще обговорювати з клієнтом чи підрядником напряму, і дуже бажано, щоб ця розмова була особистою. В еру діджиталізації особиста бізнес-комунікація технічно не буде складним кроком і принесе більше користі, ніж листування. Якщо ж в певний момент вона неможлива, намагайтесь впорядкувати файли, фото чи будь-що, що ви представляєте, клієнту. Дизайнери графіки, ландшафтів, інтер’єру, і на деяких етапах роботи навіть предметні та fashion-дизайнери можуть представити свої роботи за допомогою яскравої презентації.
Комунікація з клієнтом – частина не лише робочого процесу, а й формування власної професійної репутації. Якщо робити все чітко і правильно, вона обов’язково принесе винагороди у вигляді позитивних відгуків, повторних замовлень і довготривалої співпраці, а також широкої мережі контактів.